Müzik ve Sanat

2018’in En İyi Filmleri (İzlenmesi Gerken En Yeni Filmler)

2018’ in geride kalmasına az bir süre kala, 2018 yılında beyazperdedeki yerini almış birbirinden başarılı yapımları merak edenler için kapsamlı bir liste hazırladık. 2018’ in en iyi filmleri listemizde yer alan çok sayıdaki yapım uzun süredir beklenen ve son yıllara damgasını vuran yapımlardan oluşuyor. Son derece renkli ve zengin bir tür çeşitliliği bulunan 2018’ de yayınlanmış filmler, yüksek gişe hasılatları yakalamayı başardı. Her yıl olduğu gibi dünya genelinde ülke sinemalarında vizyona giren binlerce ve hatta on binlerce film oluyor. Ancak tüm bu filmler açısından sadece bazıları izleyici gerçekten tatmin edebilecek kalitede olurken, çok çok nadir olarak da başyapıt haline gelebiliyor. İşte yılın son günlerinde 2018’ de vizyona girmiş filmler arasından en güzellerini belirleyerek, keyifli zamanlar geçirmek isteyenler için birbirinden kaliteli 2018 filmleri…

Film arayışında olan ve bir türlü ne izleyeceği konusunda kararsız kalanlar için ilaç niteliği taşıyan 2018’ in en iyi filmleri ile film keyfini doyasıya yaşayın. Daha önce duymadığınız veya daha önce duyduğunuz ancak izlemeye fırsatınız olmayan pek çok farklı filmi bulabileceğiniz listemizde 2018’ in en önemli filmleri yer alıyor.

Avengers:İnfinity War (Yenilmezler:Sonsuzluk Savaşı)

Çizgi roman kültürünü sinema dünyasına taşıyan ve kendi sinema evrenini oluşturan Marvel’ in, 2000’ li yılların ortalarından itibaren onlarca film ile geri planda şekillendirdiği ana konusunun doruk noktası olarak değerlendirilen Avengers Sonsuzluk Savaşı filmi, 2018’ in en iyi filmleri listesinde yer alıyor. Son yıllarda dünya sinemasına damga vuran Marvel Sinematik Evreni’ ndeki tüm süper kahramanları bir araya getiren Avengers film serisinin üçüncüsü olan film, tüm süper kahramanlarımız için dönüm noktası olacak. Marvel Sinematik Evreni’ nde yeni bir evreye geçişin durak noktası olan Avengers Sonsuzluk Savaşı filmi, iki part olarak filmin ilk partını yani bölümünü oluşturuyor. Duygusallığın, aksiyonun ve karmaşanın doruk noktasına çıktığı filmde 6 sonsuzluk taşını da toplamaya çalışan Thanos’ a karşı tüm süper kahramanlarımız zorlu bir mücadeleye girişiyor.

Ready One Player (Başlat)

Türkçe’ ye ‘Başlat’ olarak çevrilen Ready One Player filmi son yılların en başarılı bilim kurgu türündeki filmlerinden birisidir. 2045’ te geçen filmde, insanların artık yaşama ilişkin zevk ve tatlarının kalmaması üzerine kendilerine sanal bir dünya yaratmaları temeli üzerinde bir işleyiş bulunuyor. Yaratılan OASIS isimli bu sanal dünyada insanların istedikleri her şey mevcuttur. Filmde OASIS sanal dünyasının kurucusu James Halliday’ in ani ölümünün ardından geride bıraktığı serveti için herkes mücadele etmeye başlayacaktır. Film Steven Spielberg imzası taşıması ile bile kesinlikle izlenmesi gerekenler arasında yer alıyor.

Deadpool 2

Uzun yıllar Fox yapım şirketinin ikna edilmesi için uğraşılan ve bu konuda büyük bir emek harcayan Ryan Reynolds, sonunda amacına ulaşmış ve tüm dünyada milyonlarca izleyiciye ulaşarak, büyük bir hayran kitlesi kazanan Deadpool 1’ in ardından şimdi ikincisiyle izleyici karşısına çıkıyor. Son derece sıra dışı tartışılır süper kahramanımız Deadpool yine izleyiciye eşsiz bir deneyim sunuyor.

The Commuter (Yolcu)

Son yıllarda çektiği aksiyon filmleri ile bu alandaki başarısını kanıtlayan ancak bir aksiyon oyuncusu olmak istemediğini her fırsatta dile getiren usta oyuncu Liam Neeson’ dan yine son derece başarılı bir aksiyon filmi geldi. Ocak ayında vizyona giren The Commuter filminde, Neeson’ un canlandırdığı Micheal McCauley, bir uçak yolculuğu sırasında uçaktaki kadın yolculardan birisi tarafından uçakta bulunamayacak bir yolcunun bulması karşılığında 75 bin dolar teklif etmesinden sonra her şey çok farklı bir noktaya gelecektir.

Maze Runner: The Death Cure (Labirent: Son İsyan)

Labirent serisinin son filmi olan yapımda, alev deneyini başarıyla geçen Thomas, diğer arkadaşları ile birlikte içeride kalanları kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girer.

Annihilation (Yok Oluş)

Netflix filmlerinden birisi olan Yok Oluş filminin başrolünde dünyaca ünlü isim Natalie Portman yer alıyor. Hükümet tarafından uzun yıllardır karantina altında tutulan bir bölgeye gönderilen keşif ekibinde yer alan kişiler, burada çok farklı ve anlamlandıramadıkları olaylar ile karşı karşıya kalırlar.

Bu filmlerin haricinde 2018’in en iyi filmleri arasında ayrıca;

 • Black Panther,
 • Tomb Raider,
 • Death Wish (Öldürme Arzusu),
 • Rampage (Büyük Yıkım),
 • A Quiet Place (Sessiz Bir Yer),
 • 12 Strong (12 Savaşçı),
 • Insidious: The Last Key (Ruhlar Bölgesi: Son Anahtar),
 • Jurrasic World: Fallen Kingdom ( Jurassic World: Yıkılmış Krallık),
 • Ocean’s 8,
 • Red Sparrow (Kızıl Serçe),
 • Tag (Yakalandın),
 • Den of Thieves (Suç Takımı),
 • You Were Never Really Here (Hiçbir Zaman Burada Değildin),

Gibi filmler yer alıyor. Yılın son günlerinde 2018’ de yayınlanmış filmler arayanlar için bu filmler son derece eşsiz bir seçenek alternatifi konumunda bulunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı