Teknoloji

2018 Ücretsiz VDS Veren Site Var Mı?

Dijital teknoloji sadece eğlence amacı ile değil ciddi bir iş gücü ve Pazar hacmi ile de öne çıkıyor. Bu nedenle de dünyanın her yerinde internet altyapısı her konuda son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. Bu durumda internetin, modern çağda günlük yaşamın vazgeçilmez parçalarından birisi haline gelmesin neden oluyor. Aynı zamanda da internetin yaygınlaşması ve gelişmesi yeni ihtiyaçlar ortaya çıkartıyor ki bu ihtiyaçlarda yeni hizmetler ve yeni fonksiyonlar için yol açıyor. Bu kapsamda günümüzde bu tip ihtiyaçlar sınıfında bulunması nedeni ile sıklıkla kullanılan VDS sistemleri bulunuyor. Ağırlıklı olarak Linux ve Windows işletim sistemine sahip olan VDS’ler ile internet kullanımı çok daha verimli bir hale getirilebiliyor. Günümüzde çok sık kullanımı gereklilik teşkil ettiğinden ve tabii ki önemli bir sektör haline gelmiş olduğundan bu alanda faaliyet göstermekte olan dijital kurumlar tarafından ücretli olarak VDS hizmetleri sunuluyor. Bu durum pek çok kullanıcının bu tip VDS hizmetlerinden yararlanabilmelerini zorlaştırıyor. Ancak günümüzde internet üzerinde 2018 ücretsiz VDS veren site var mı sorusunun ortaya çıkmasına neden oluyor. Aslında bu sorunun yanıtı olumludur. Ücretsiz VDS sunucuları ağırlıklı olarak deneme sürümü şeklinde uygulanmaktadır. Böylelikle herhangi bir ücret ödemek durumunda kalmadan VDS kullanımının deneme süresince de olsa da kullanılabilmesine olanak sağlamaktadır. Günümüzde internet ortamında yer alan en güncel ve en kaliteli 2018 ücretsiz VDS veren siteler ile herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmadan VDS ya da VPS sunucularını kullanmaya başlamak mümkündür.

VDS Nedir? Ne İşe Yarar?

VDS temel olarak Türkçe’ de sanal sunucu olarak açılanabilir. VDS yani Virtual Dedicated Server kelimesi Türkçe’ de tam olarak Paylaşımlı Ayrılmış Sunucu manasına gelir. Tam olarak fiziki olarak hazırlanmış olan cihazın içerisinde sanal sunucuların aktif olarak kullanılması işlevi ortaya koymaktadır. VDS sanal sunucu hizmetleri sayesinde fiziki bir sunucu içerisinde gerçekleştirilebilmekte olan tüm işlemleri aynı şekilde kolay ve kaliteli şekilde gerçekleştirebilme imkanı bulunmaktadır. Fiziki sunucu donanımları içerisinde yer alan VDS sanal sunucuları ayrı sistemler şeklinde kullanıma uygundur. Bu çerçevede de fiziki bir sunucu üzerinde yer alan tüm VDS sanal sunucu bünyesinde kendisine özel olarak ayrılmış olan bir Linux ya da Windows işletim sistemi gibi özel yazılımlar bulunduğu gibi işlemci, disk, RAM gibi fiziki donanımlar yer alır. Bunun yanı sıra her bir VDS sanal sunucu için özel IP adresleri de verilmektedir. Bu kapsamda da fiziki donanım üzerinde yer alan her bir VDS sunucu, diğer VDS sanal sunucu üzerinde etkiler oluşturmaz. Bununla birlikte birileri arasında herhangi bir şekilde bağlantı bulunmadığından her bir VDS sanal sunucu birbirleri ile bağlantı kuramaz ve erişim sağlayamaz. Aynı şekilde her VDS sanal sunucu için özel işletim sistemi ve özel donanım ayrılmış olunduğundan kesinlikle birbirlerinin kaynaklarını kullanma ve buna bağlı olumsuz sonuçların ortaya çıkması gibi bir durum söz konusu olmaz.

VDS Sanal Sunucularının Avantajları

Günümüzde dünya genelinde internet kullanıcıları tarafından son derece yoğun şekilde tercih edilmekte olunan VDS sanal sunucularının kullanıcılara sağlamakta olduğu çok önemli avantajlar bulunuyor. Bu avantajlar arasında da istendiği her zaman yeniden başlatılabilmesi özelliğinin bulunması gelmektedir. Çünkü fiziki donanım üzerinde yer alan VDS sanal sunucunun kesinlikle fiziki donanımda yer alan diğer VDS sanal sunucuları etkilemeden, aksatmaya uğratmadan ve tümüyle ondan bağımsız olacak şekilde yeniden başlatma işleminin uygulanabilmesi mümkündür. Bunun neden ise donanım üzerinde yer alan tüm VDS sanal sunucuların birbirleri ile bağlantıları bulunmaz ve tamamı ile bağımsız olarak işlem gerçekleştirmektedirler. Diğer VDS sanal sunucular ile bağlantı olmadan çalışma gerçekleştirmeleri dolayısı ile çok daha güvenli ve çok daha sorunsuz bir kullanımında gerçekleştirilebilmesine olanak sağlamaktadırlar. Bu tip avantajları ve kesintisiz hizmet kullanımı gibi özellikleri nedeni ile tercih edilen VDS sunucular yaygın olarak ücretli şekilde kullanıcılara sunulmaktadır. Bu neden ile de günümüzde internet ortamında 2018 ücretsiz VDS veren siteler konusunda sıklıkla araştırma gerçekleştirilmektedir.

Skytab Ücretsiz VDS Sanal Sunucu

Günümüzde dünyanın her yerinde VDS sanal sunucu hizmetleri alanında en çok tercih edilen ve en kaliteli kurumlardan birisi konumunda bulunan Skytab, özellikle ücretsiz VDS sanal sunucu arayanlar için eşsiz bir fırsat sunuyor. Buna göre günümüzde internet ortamında 2018 ücretsiz VDS veren siteler arayan kişiler için Skytab sitesi ilk sırada yer alıyor. Çünkü Skytab sitesi tarafından deneme sürümü olarak ücretsiz VDS sanal sunucu hizmeti veriliyor. Buna göre Skytab deneme sürümü kapsamında kullanıcılar 30 gün boyunca ücretsiz ve bedava VDS sanal sunucu kullanımı gerçekleştirebilmektedirler. Üstelik günümüzde pek çok 2018 ücretsiz VDS veren siteler arasında farklı olarak Skytab tarafından kesinlikle 30 günlük deneme sürümünden yararlanabilmek için kredi kartı bilgilerinin verilmesi de talep edilmiyor. Böylelikle çok daha güvenli ve çok daha kolay bir şekilde ücretsiz bedava VDS kullanımı gerçekleştirilebiliyor.

AppOnFly Ücretsiz VDS Sanal Sunucu Hizmeti

Son yıllarda yoğun olarak tercih edilmeye başlanan VDS platformlarından birisi konumunda bulunan AppOnFly sitesi, 2018 ücretsiz VDS veren siteler arasında yer alıyor. Son derece pratik bir kullanıma sahip olması ile fonksiyonel kullanım deneyimi sunan AppOnFly sitesi üzerinden ücretsiz VDS sanal sunucu hizmeti kullanılabiliyor. Bunun için kredi kartı bilgisi de talep edilmiyor. Buna göre ücretsiz VDS sanal sunucu hizmeti AppOnFly sitesi üzerinde 1 aylık deneme sürümü olarak kullanılabilmektedir.

AccuWH Ücretsiz VDS Sanal Sunucu Hizmeti

Türkiye’ de ve dünyada sıklıkla tercih edilen VDS sitelerinden birisi de AccuWH sitesidir. Bu site üzerinden VDS sanal sunucu hizmetleri yalnızca Windows işletim sistemi özellikli olarak kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra 2018 ücretsiz VDS veren siteler arasında üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra hemen pratik şekilde ücretsiz VDS sanal sunucu hizmetinin kullanılabildiği sitelerden birisidir. Bu kapsamda kullanıcılar, AccuWH sitesi üzerinde ücretsiz VDS sanal sunucu kullanımı 1 aylık süre zarfında kullanabilmektedir.

Google Cloud Ücretsiz VDS Sanal Sunucu Hizmeti

Modern yüzyıl dünyasında internet denilince akla gelen ilk site Google oluyor. Dünya genelinde sadece arama motoru hizmetleri alanında değil, internet ticaretinin şekillenmesinden akıllı teknolojilere ve hatta yapay zekaya kadar çok önemli çalışmaları bulunan Google tarafından sunulan hizmetler çok geniş bir yelpazeye ulaşmaktadır. Bu kapsamda da günümüzde Google Cloud hizmeti VDS sanal sunucu hizmeti arayanlar için son derece avantajlı ve son derece güvenli bir alternatif oluşturmaktadır. Google Cloud hizmeti dahilinde 1 dolar gibi son derece ekonomik ve sembolik bir ücret aracılığı ile kullanıcıların 12 ay boyunca VDS kullanabilme imkanına sahip olabiliyor. Bu neden ile de son derece yoğun ve sık bir şekilde tercih edilmekte olunan Google Cloud hizmeti ile sunulan VDS sanal sunucu hizmeti sınırsızdır. Bu kapsamda da Google Cloud ile sınırsız VDS sanal sunucu özelliğini 12 ay boyunca kullanabilmek için 1 dolar ödeme yapılması gerekir.  Yapılan 1 dolar ödeme için Google tarafından 300 dolar düzeyinde site kredisi kullanıcıya veriliyor. Böylelikle kullanıcı 1 sunucu açarak, bunu 12 boyunca herhangi bir kesinti olmadan kullanabilme imkanı bulunuyor. Kesinlikle 12 aylık süre boyunca herhangi bir kısıtlama ya da sınırlama koşulu bulunmuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı