Kadın

2018 Tığ İşi Örgü Lif Modelleri Yeni Lifleri

Banyoların vazgeçilmez ögelerinden birisi de liflerdir. Köklü Anadolu coğrafyası kültüründe önemli etkileri ve yeri bulunan lifler, her zaman dokuma tekniği ile uygulanıyor. Özelikle de ev hanımları tarafından bir tür hobi ya da aile bütçesine ek kazanç olarak el emeği olarak tasarlanmakta olan lifleri farklı model seçeneklerine sahiptir. Hem görsellik açısından hem de kullanım fonksiyonları açısından farklı tasarım özelliklerine sahip olan lif modelleri bulunuyor. 2018 tığ işi örgü lif modelleri ise bayanların yapacakları yeni lif tasarımlarında son dönemlerin en popüler trendlerini yakalayabilmelerine yardımcı oluyor. BU neden ile de son dönemlerin yoğun olarak tercih edilen yeni lif modellerine dair detaylar, ev hanımları tarafından fazlasıyla merak ediliyor. Lifler, tasarımsal özellikleri ve kullanılan iplikleri ile hem sabunların hem de şampuanlarının son derece etkileyici ve hoş olan kokularını çok daha etkin bir şekilde yansıtabilmeye yardımcı oluyor. Bu gibi özellikleri nedeni ile de günümüzde lif kullanımında genel olarak tığ işi olan örgü lif modelleri tercih ediliyor.

Türkiye’ de her banyoda kendisine yer bulan 2018 tığ işi örgü lif modelleri sayesinde hem dekoratif popülariteyi yakından takip edebilme ve aynı zamanda da tam olarak istek ve ihtiyaçlara uygun bir lif kullanımının gerçekleştirilebilmesi mümkün oluyor. Örgü lifler için farklı tasarım seçenekleri bulunuyor. Özellikle de lif,in işlem sonucunda alacağı şekil açısından önemli değişkenlerin gündeme gelmesini sağlayan tığ ve şiş örgü modelleri bulunuyor. Ancak günümüzde örgü lif uygulamalarında bayanların ilk tercihi tığ işi örgü lif modelleri oluyor. Tüm etkileri ile Türk coğrafyasında lif sadece banyoda cildin temizlenmesi ve sabunlanmak amacı ile kullanılabilir bir banyo gereci değildir. El emeği ile tasarlanan tığ işi örgü lif modelleri, kültürel ve duygusal etkiler oluşturur. Tasarımsal özellikleri ile banyolarda sıkça kullanılan bir obje olmaktan çok daha öte etkiler oluşturmaktadır. Günümüzde de çok eski dönemlerde olduğu gibi yeni evlenecek genç bayanların çeyizlerinde dahi el emeği tığ işi örgü liflere yer verilmektedir. Bu denli önemli kültürel etkileri de bulunan lif modellerinde, kendi emeğini koymak ve isteğine göre bir lif tasarımında bulunmak isteyen bayanlar için birbirinden eşsiz 2018 tığ işi örgü lif modelleri bulunuyor. Bu modelleri göz önünde bulundurarak, tığ işi örgü modellerini daha doğru bir şekilde tasarlayabilmek mümkündür.

Tığ İşi Örgü Lif Modelleri Ne İşe Yarar?

Tığ ile örülen liflerde, yapılacak tasarım için öncelikli olarak bir kılavuz olması gerekir. Bu kılavuzu ise örnek lif modelleri oluşturmaktadır. Ancak her zaman yeni ve güncel tasarımlara yönelik olarak örnek lif modellerini fiziki olarak bulundurabilmek mümkün olmayabiliyor. İşte bu noktada dijital platformda 2018 yılında kadınların en çok tercih ettikleri tığ işi örgü lif modellerinden oluşan zengin model örneği çeşitliliği bayanlara önemli bir kolaylık sağlıyor. Birden fazla renk barındıran ya da farklı örgü ipi bulunduran lif modellerini kafadan/örnek olmadan örebilmek oldukça zordur. Hatasız ve etkileyici bir şekilde tığ işi örgü lif yapabilmek için bu örneklere göz gezdirilmesi ve sistemini anlayarak, ona göre örgüyü yönlendirmeye dikkat edilmesi çok büyük bir önem arz etmektedir.

2018 En Çok Tercih Edilen Tığ İşi Örgü Lif Modelleri

Her yıl hem renk hem de tasarım özellikleri açısından her tekstil ürününde olduğu gibi belirli bir trend lif modellerinde de öne çıkar. Bayanlarda bu trendleri yakalamak ve çok daha güncel tasarımlı lifler yaparak, banyosuna renk katmak ya da aile bütçesine katkı sağlamak üzere satabilmek için tığ işi lif yapmak isteyen bayanlar için birbirinden etkileyici 2018 tığ işi örgü lif modelleri bulunuyor. Bu modeller arasında;

2018 Çiçekli Lif Modelleri

Daha önce yıllarda da olduğu gibi bu yıl lif modelleri trendlerinde en çok dikkat çeken tasarımların başında çiçekli lif modelleri yer alıyor. Doğanın eşsiz detayları olan çiçekleri, banyoya taşıyarak, etkileyici görselliğinin sağlayacağı muhteşem atmosferden yararlanabilmek mümkün oluyor. Hem tasarım özellikleri ile görsel açıdan hem de ruhsal açıdan banyolara büyük bir ferahlık kazandıran çiçekli lif modelleri birbirinden özgün modelleri ile bayanların beğenisine sunuluyor. Çiçekli lif modellerine bakarak, tığ işi örgü lif yapmak isteyen bayanlar için tavsiye edilen çiçek modelleri ise ağırlıklı olarak papatya ve lale çiçek motiflerinden oluşan modeller öne çıkıyor. Liflerdeki motiflerin bir renk iplik yardımıyla yapılmasının dışında farklı renklerdeki ipliklerin kullanımı ile de ‘lahana’ olarak tabir edilen biçimde motifler oluşturulabiliyor.

2018 Altıgen Lif Modelleri

Geometrik şekiller lif tasarımlarında her zaman en çok tercih edilen modeller arasında yer alır. 2018 tığ işi örgü lif modelleri arasında da geometrik şekiller dikkat çekiyor. Bu geometrik şekiller arasında da ‘altıgen’ tasarımlar daha fazla öne çıkıyor. 2018 yılında lif model trendlerini oluşturan geometrik şekillerde ağırlıklı olarak altıgen tasarımlar öne çıkıyor. Altıgen tasarımlı bir tığ işi örgü lif yapmak isteyenlerin, bunu nasıl yapabileceklerine dair son derece açıklayıcı ve detaylı zengin model çeşitliliği bulunmaktadır. Farklı renkler ya da tek renk kullanarak altıgen lifli modelin nasıl yapılacağına dair merak edilen tüm bilgiler, bu örnekler aracılığı ile kolay şekilde öğrenilebiliyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı