Kadın

2018 Saç Renkleri Ve Ombre

Cildiniz, tüm bedeniniz gibi zaman içinde saçlarınız da eskir, modasını ve ışıltısını kaybetmeye başlar. Yaşlanmış, ışıltısını, doğallığını kaybetmiş; kırıklar ve uçlardaki çatallaşmalar nedeniyle parlaklığından uzaklaşmış olan saçlarınızı sağlıklı günlerine geri döndürebilmek için cildinize gösterdiğiniz özenin aynısını hatta belki daha fazlasını saçlarınıza göstermeniz gerekmektedir.

 

Evlerimizi, sokaklarımızı süslediğimiz gibi o ışıltılı gece için aynı bakımı şüphesiz kendimize de göstereceğiz. Yeni yılın demode kalmış alışkanlıkları içinde kalmak istemiyor, girdiğiniz her ortamda tüm bakışları üzerinizde toplamak istiyorsanız en yeni olanı bıkmadan takip etmeli ve uygulamalısınız.

 

Sizin için sadece 2018 giyim modasının değil saç modasının da nabzını tutmaya devam ediyoruz.

Gençlik ışığınızla fark yaratmanız adına da 2018 saç renklerini ve modellerini ayaklarınıza seriyoruz…

 

YENİ YILIN EN TREND SAÇ RENKLERİ ve MODELLERİ

2018 Kış Sezonundan itibaren güzellikte yepyeni bir dönem başlıyor, saçlar ve renkler sıcaklığın göz alıcı cazibesinde buluşuyor.

 

Yeni yılda doğallık ve ışıltılı tonlar saçlardaki hâkimiyetini ilan ediyor. 2018’de sıcak kahve, çikolata kahve ve sarı renkler hiç olmadığı kadar gözde olacak. Kuaförden çıkmışçasına bukle bukle duran dalgalar, abartılı topuzlar, iddialı kızıllar ve platin sarılar bu sezon tarihe karışıyor. Bitkisel özlü saç boyaları; saçları daha doygun, daha parlak ve daha canlı bir hale kavuşturacak…

 

Yeni yılın dikkat çekici isimlerinden olmak istiyorsanız mutlaka saçlarınızı rengine ve modeline uygun bir makyajla taçlandırmalı, güzelliğin bir bütün olduğunu unutmamalısınız. Yoğun saç rengine sahip kadınlar kırmızı renk dudakları tercih ederken daha şeffaf ve parlak saç rengine sahip olan kadınlar hafif dudak parlatıcıları ile saçlarını tamamlamalılar.

 

Unutmayın… Saçlarınız sizin en büyük güç kaynağınız. Bu yıl asiliği ve parlaklığı doğal görünümlü saçlarınızla yakalayıp pratik ve seksi bir çizgi izleyin. Son iki yılın en gözde saç renklerinden biri olan ombreler bu sezon yerini daha doğal bir izlenim yaratan ecaille tekniğine bırakıyor. Ombre’de çizgi çizgi duran renkler bu teknikle birlikte saçın bütünüyle kaynaşıyor. Altın sarısı, sıcak kahve ve açık kahve tonlarıyla saça üç farklı renk aynı anda uygulanıyor ve saçlar hem daha doyun hem de daha parlak bir hal alıyor. Bitkisel özlü boyaların kullanıldığı teknikle saç ombre’deki gibi yıpranmıyor yumuşak ve sağlıklı görünümünü korumaya devam ediyor.

 

Her sezon olduğu gibi gölgeler; 2018 yılı itibariyle de hayatımızda olmayı sürdürecek. Sarıdan vazgeçemeyen, sarının feminenliğin rengi olduğunu düşünen özgüvenli kadınlar; yeni sezonda sarı saçlarınızın üzerine karamel ve koyu sarı tonlarında gölgeler attırarak daha gizemli bir hal yakalayabilir; sonbahar ve kışın soğuk esintileriyle saçlarınız arasında güçlü bir ahenk kurabilirsiniz.

 

Yoğun kahveler… Onlar yeni sezonda da etkileyiciliğini ve seksiliğini korumaya devam edecek. Yoğun kahveler saça bakımlı ve dolgun bir görünüm vermektedir, kahve saçlarınız arasında açık kumral tonlarda gölgeler kullanırsanız daha genç ve daha doğal bir imaj sergileyebilirsiniz.

Yine de kızıl, ille de kızıl diyenler, sizleri de unutmadık. Beyaz tenli bir kadınsanız; göz alıcı bakır rengi, omuzda biten ve cesaret gerektiren yandan ayrımlı saçlarınızla ve dolgun kirpiklerinize yeni yıla yepyeni bir ben olarak ”merhaba” diyebilirsiniz.

 

İPEKSİ GÖRÜNÜŞTEKİ SAÇLARINIZ YENİ YILA DAMGASINI VURSUN

Yaz aylarında güneş ışınları ve deniz tuzu derken nemini kaybeden saçlar ılık sonbahar günlerinde eski nemine kavuşmaktadır. 2018 kış aylarında da nemine kavuşmuş, iri dalgalı, doğal görünümlü saçlar sezonun trendleri arasında…

 

2018 yılına damgasını vuran saç modelleri:

 

*İpeksi görünüm… Doğallığı ve yumuşaklığı yakalamak adına öncelikle saçlarınızı, düzleştirici etkiye sahip bir şampuan ve saç kremiyle yıkayın. Sonrasında ısıya dayanıklı bir saç spreyi kullanın ve saçınızı iri bir fırça ile kurutun. Dalgaların üzerinden biyonik bir saç düzleştirici ile geçin ve son olarak su bazlı bir sprey kullanarak doğal görünümü sabitleyin. İpeksi görünümle yeniliği yakalayın.

 

*Kısa saç severler… Enseyi bütünüyle açıkta bırakan kısa saçlar sezonun trendleri arasında. Çenenin iki parmak kadar altında başlayan ve uçları katlı modeller sizi olduğunuzdan daha küçük gösterecektir. Bir değişiklik yaparak sadece yılbaşı akşamı kısa saç görünümü yakalamak istiyorsanız; saçlarınızı gevşek bir at kuyruğu şeklinde toplayın, lastik tokayı saç uçlarınıza takın ve lastikle topladığınız uç kısmı oval biçimde kıvırarak ensenize tel tokalarla sabitleyin. Bu model sizi birkaç saatliğine de olsa kısa saçlı bir görünüme kavuşturacak ve girdiğiniz ortamlarda dikkat çekici bakışları üzerinizde toplayacaktır.

 

*Peki kaküller… Sevimli, hanım hanımcık kaküller bu sezon yok. Yana taranmış kakülleri unutun; uzun, karışık ve kirpikleri okşayan sıra dışı kaküller hem asi tarzınızla bütünleşecek hem de sizi olduğunuzdan daha havalı bir hale getirecektir. Kaküllerin uçlarını mutlaka sivrilterek kestirin, düz bir çizgi yakalamaktan kaçının. Kakülleri fön fırçası ile kurutmak yerine saç kurutma makinesi yardımıyla ve parmaklarınızla kurutmayı tercih edin. Bu sizi olduğunuzdan daha doğal ve daha seksi gösterecektir.

 

*Yana taranmış saçlar… Yeni yılın en dikkat çekici isimlerinden biri olmak istiyorsanız, bu önerimizi mutlaka dikkate alın. Şakak hizasından derince yana ayırdığınız saçları öncelikle doğal bir saç şekillendirici ile ıslatın, ardından saç kurutma makinesi ile iyice kurutun. Son olarak yana ayrılan saçlarınızı tel toka ile sabitleyin ve gecenin tadını çıkarmaya başlayın.

 

Klasik ve klişe bir görünüm mü?

2018 yılında bunları mümkün olduğunca geride bırakın. Klişe, seri bir katil gibidir. Siz bir cesaretle ondan kurtulmaz iseniz o kolay kolay peşinizi bırakmayacaktır. Klişeleri geride bırakın, yeni sezonda asi ve seksi görünümünüzle ışıltılı rüzgârlar estirin…

 

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Her zaman tamamını boyattığım saçlarımı değişiklik olması için ombre yaptırdım ama uçları yandı ve görüntüsü çok kötü oldu koyun yünü gibi ve kazık gibi sert oldu arkadaşım da aynı durumu yaşamıştı hemen ona sordum doğal keratin kullandığını söyledi fotoğrafını ismini falan gönderdi patentli falanmış hemen aldım ve benim saçlarım da düzelmeye başladı yumuşadı yanıklar ve o kötü görüntüsü de düzelmeye başladı.

  2. Saç rengimi değiştirmeyi seviyorum ama sürekli değişim saçlarıma zarar veriyor kuruyor saçlarım ve yıpranıyor bu yüzden çözüm ararken doğal keratin önerenler oldu baya araştırdıktan sonra patentli olan doğal keratin buldum aldım artık saçlarım için sadece patentli keratin kullanmaya başladım tüm saç bakımımı yapıyorum saçlarıma yıpranma kuruluk falan kalmıyor etkisi kalıcı olduğu için sürekli kullanım da gerekmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı